Home » , , » Oțelul obține a zecea victorie din sezon, dar pierde poziția de lider a seriei

Oțelul obține a zecea victorie din sezon, dar pierde poziția de lider a seriei

În Liga a III-a s-au disputat sâmbătă meciurile din etapa a XII-a. La Galați, pe stadionul Oțelul, cei de la Suporter Club Oțelul Galați au obținut a zecea victorie stagională, scor 3 - 1, în fața celor de la Metalul Buzău.

Toate cele trei goluri ale Oțelului au fost marcate de Andrei Antohi, toate până în pauză. Antohi a deschis scorul în minutul zece și a dublat avantajul peste 12 minute. În finalul primei reprize oaspeții au marcat pentru 2 - 1, în minutul 44, dar Antohi a marcat tripla în minutul 45+1 din prima repriză.

Chiar dacă au câștigat jocul din etapa a XII-a cei de la Oțelul sunt pe locul doi în clasamentul la zi din Liga a III-a, seria I. Gălățenii au 29 de puncte din 11 jocuri, trei puncte mai puțin, dar și un joc în minus, (victoria cu CSM Roman a fost anulată, gruparea nemțeană s-a retras din campionat), față de echipa de pe primul loc Gloria Buzău, 32 de puncte. Pentru Oțelul urmează derby-ul județean cu cei de la Sporting Liești, 17 noiembrie, ora 14.00.