Home » , , , » Quantum Club Galați și Agrostar Tulucești au oferit cel mai spectaculos meci al etapei a X-a din Liga a IV-a

Meciul de închidere al etapei a X-a din primul eșalon județean a fost și cel mai spectaculos. Șapte goluri, trei momente de egalitate, răsturnări de scor au fost componentele jocului dintre Quantum Club Galați și Agrostar Tulucești. Jocul s-a încheiat cu victoria celor de la Quantum, scor 4 - 3, după ce la pauză gruparea ce își dispăută meciurile de pe teren propriu pe stadionul Siderurgistul, avea avantaj 2 - 1.

Adrian Huhulea a deschis scorul pentru Quantum în minutul 10, Dragoș Căruceru a egalat patru minute mai târziu. Petrică Stase a trecut Quantum din nou în avantaj în minutul 37, 2 - 1 fiind și scorul primei părți. După pauză Alin Lungu a marcat în minutul 53 și a egalat la doi. Finalul jocului a fost incendiar, în ultimele zece minute s-au marcat trei goluri. Tuluceștiul a trecut pentru prima oară în avantaj după golul marcat de Horovei, minutul 81, dar Petrică Stase a mai marcat de două ori, minutele 84 ți 87, și a adus a treia victorie stagională pentru Quantum Club Galați.

După zece etape din Liga a IV-a Quantum Club Galați este pe locul 10 cu 10 puncte,  în timp ce echipa din Tulucești ocupă locul 14, ultimul, cu 4 puncte. În etapa a XI-a Quantum Club Galați va juca pe terenul celor de la Victoria Independența, 11 noiembrie, în timp ce Agrostar Tulucești va juca pe teren propriu cu Gloria Ivești, 10 noiembrie, ora 14.00.