Home » , , , » Victoria Independența a realizat scorul etapei a X-a în Liga a IV-a U 19, Avântul Vânători păstrează șefia

În Liga a IV-a juniori s-au disputat jocurile din etapa a X-a. A fost o etapă favorabilă oaspeților, în șase din cele șapte jocuri ale etapei s-au impus echipele vizitatoare. Scorul etapei a fost realizat de cei de la Victoria Independența, 7 - 0, la pauză 3 - 0, pe terenul celor de la Unirea Braniștea.

Liderul, Avântul Vânători, continuă parcursul fără înfrângere după victoria, scor 6 - 3, la pauză 3 - 2, de la Ghidigeni, cu Muncitorul. În celelalte jocuri ale etapei s-au înregistrat rezultatele: Zimbrul Slobozia Conachi - CSU ”Dunărea de Jos” 1 - 3, Avântul Drăgănești - Juventus Toflea 2 - 4, Quantum Club Galați - Agrostar Tulucești 2 - 2, Gloria Ivești - Victoria Tecuci 0 - 4, Voința Cudalbi - Viitorul Costache Negri 1 - 2.

Avântul Vânători conduce în Liga a IV-a U 19 cu 30 de puncte, maximum, golaveraj 43 - 10, locul doi este ocupat de Victoria Tecuci cu 27 de puncte, 27 - 4, iar podiumul este completat de Avântul Drăgănești cu 22 de puncte.  Etapa a XI-a programează jocurile: Viitorul Costache Negri - Zimbrul Slobozia Conachi, Victoria Tecuci - Voința Cudalbi, Agrostar Tulucești - Gloria Ivești, Victoria Independența - Quantum Club Galați, Juventus Toflea - Unirea Braniștea, Avântul Vânători - Avântul Drăgănești și CSU ”Dunărea de Jos” Galați - Muncitorul Ghidigeni.